Інтерв'ю з майстринею Оксаною Батора

13.05.2013 11:23    Команда Cudesa.net

Оксана Батора, магазин "LadyEva Design"

Моє рукоділля почалося саме з амігурумі – маленьких в’язаних гачком іграшок. Зараз цей напрям у моїй творчості займає визначальне місце. Це моє, мені дуже подобається процес – він розслабляє і заспокоює, а результат приносить море естетичного задоволення… .

Доброго дня, Оксано!

Ми вдячні за те, що ви погодилися дати нам інтерв’ю. Ми знаємо, що ви молода, активна і творча мама;) Розкажіть нам, як ви зрозуміли, що хочете займатись рукоділлям.

В дитинстві я багато всякого витворяла, так по-дитячому, але отримувала море задоволення від процесу і результату.

Набільше любила малювати – перемальовувала картинки зі старих радянських бабусиних листівок ☺

А серйозніше почала займатися творчістю, коли чекала народження своєї донечки ☺ Це був золотий час у моєму житті – я була повністю присвячена сама собі і врешті дозволила собі займатися тим, до чого давно прагнула душа.

Освоїла графічний редактор Фотошоп – займалася таким напрямком, як цифровий скрапбукінг . Але швидко зрозуміла, що цього мені замало – це не справжнє, до цього не можна доторкнутися… і саме тоді спробувала робити щось своїми руками.

Моє рукоділля почалося саме з амігурумі – маленьких в’язаних гачком іграшок. Зараз цей напрям у моїй творчості займає визначальне місце. Це моє, мені дуже подобається процес – він розслабляє і заспокоює, а результат приносить море естетичного задоволення…

Я дуже люблю працювати з теплими матеріалами, а пряжа – це саме те, що треба. Я просто купаюся у кольорах , текстурах . Попри це, спробувала працювати і з тканиною – коли руки втомлюються від в’язання, я шию.

 

Якщо не секрет, хто ви за фахом?

Не секрет )) Так склалося, що 5 років в інституті я освоювала зовсім не творчу професію, я –економіст…

 

Ви в’яжете тількі ґачком чи спицями також вправно володієте? Де вперше побачилі Аміругумі, чим вони вам запали в душу?

Зараз використовую тільки гачок, шпицями в'язати вмію, але поки мене це не дуже приваблює. Вважаю, що гачком є набагато більше технік, багатший арсенал можливостей. Освоюю нові техніки, розвиваюсь, працюю над собою. Ще багато всього хочу спробувати, навчитись. Чесно кажучи, не пам’ятаю, де саме я побачила ці іграшки, але пам’ятаю точно, що відразу промайнула думка: «О, це моє, це саме те, що я шукала».

Вони дуже теплі, душевні, живі, просто наскрізь пронизані любов’ю, бо у кожну петельку майстер вкладає свої почуття. Вони створюють затишок в домі. Взагалі, в’язання у мене асоціюється із затишним м’яким кріслом біля каміну в холодний зимовий вечір, в’язаними шарфами, пледами .. ☺ Окрім того, мені хотілося зробити щось саме для моєї донечки, а що для дитини може бути краще від іграшки ☺.

 

За який час можна зв’язати іграшку Амігурумі?

Залежно, яка це має бути іграшка. Можна зв’язати і за кілька годин, але більш складні і об’ємні роботи потребують кількох днів.

 

У деяких ваших іграшках є рухомі частини тіла і деталі одягу також можна знімати. Я пам’ятаю, що в моєму дитинстві – це були дуже важливі властивості ляльок. До чого я веду, ваша донечка підказує вам важливі моменти під час моделювання тієї чи іншої ляльки?

О, так, вона в мене перший критик і експериментатор, випробувальник. Саме моя донечка проводить перший краш -тест кожній новій моделі ☺. Тільки після цього я пропоную виріб іншим ☺. Справді, часто буває, що спостерігаючи за її грою в мене народжуються нові ідеї щодо образів і технічних чи технологічних моментів і вдосконалень.

 

Ви мешкаєте у Львові, думаю – це знакове місто ще і для багатьох людей, які займаються творчістю. Як ви сприймаєте своє прекрасне місто, воно є частиною вашого натхнення?

Взагалі я родом не зі Львова і коли переїхала сюди на навчання, а тепер і на постійне місце проживання, я дуже полюбила це місто – воно насичене такою кількістю неймовірної краси об’єктів, пронизане атмосферою і духом натхнення, якоюсь особливою аурою. Тут просто неможливо не творити.

 

Ваші іграшки мають цікаві кольори від насичених до ніжних та пастельних. Як ви відчуваете наступний колір нової роботи: настрій, погода, оточення, що впливає? Дивлячись на що, ваші очі відпочивають?

Часом, звісно, вибір кольору припадає відповідно до бажань майбутнього власника виробу. Але в більшості я обираю сама – іноді це залежить від настрою, пори року, часом просто дивлячись на якусь звичайнісіньку річ в голові виринає готовий образ майбутнього творіння – з кольоровою гамою, стилем і т. д.

В таких випадках нічого обирати, вибір робиться сам собою і все, альтернативи нема. Я люблю дивитися на те, що зроблено руками – це природа, робота Божих рук, безліч галерей з роботами неймовірно талановитих майстрів, … а ще я люблю дивитися, як бавляться діти, дуже цікаво спостерігати,  як уважно вони досліджують абсолютно все, що їх оточує. Найбільшим моїм натхненням є моя донечка.

 

Ми будемо вдячні за ваші побажання нашим майстрам і учасникам нашої спільноти Cudesa.net.

Бажаю вам відкинути свої страхи, не чекати на підтримку близьких, а впевнено рухатися вперед, йти своїм шляхом. Вчитися, відточувати майстерність, пробувати нове … і в жодному разі не відступати. Вважаю, що запорукою успіху у будь-якій справі є віра в себе і в те, що ви робите. Будьте оригінальні, віддані своїй справі і терплячі !

Спасибі, що прочитали І окремо дякую за запрошення до розмови редакції магазину ☺, було приємно поспілкуватися Запрошую усіх в гості у мій блогодім LadyEva Design.

 

Бажаємо вам, Оксано, і надалі творити і буди від того щасливою. Дякуємо!

Оксана Батора, магазин "LadyEva Design"

 

 

 

2 2571 просмотр

21.05.2013 15:14 Оксана Батора

Алла, спасибо, что читаете :)

18.05.2013 09:48 Алла

Оксана! Спасибо за Ваш рассказ! Ваши работы передают именно такую атмосферу тепла и домашнего уюта!